Vo februári sme vás informovali o konci vysielania televíznej stanice Nova a následne aj českej Primy. Vyzerá to tak, že Slováci prídu o ďalší obľúbený TV kanál.

Schyľuje sa k poriadnemu konfliktu v televíznom biznise. Podľa informácií živé.sk si TV JOJ zaumienila zničiť Českú televíziu. Žiada vypnutie všetkých českých kanálov a televíznym poskytovateľom rozposlala aj výzvu pre uskutočnenie ďalších krokov.

TV JOJ absolútne nepripúšťa, že by svojím konaním chcela zdiskreditovať a odstrániť svoju konkurenciu, akou práve Česká televízia je. „JOJ dlhodobo bojuje proti nekalým praktikám v televíznom biznise. Vždy sme deklarovali, že budeme ochraňovať svoje práva,“ bránilo sa vedenie televízie JOJ.

Možným problémom je, že Česká televízia nakupuje zahraničné filmy či seriály, no iba pre české územie. Operátori by tak mali počas vysielania blokovať iné územia, na ktoré si Česká televízia nezakúpila práva, no reálne sa tak nedeje. Televízni poskytovatelia sa na margo žiadosti TV JOJ rozhodli konať a od začiatku marca sa situácia aktívne rozoberá.

Zdroj: zive.sk  |  Foto: instagram.com, facebook.com