Po obvinení smeráka Kažimíra reagujú politici: Jasný ODKAZ!

Dátum:

Petra Kažimíra, ktorý bol za vlády Smeru ministrom financií, obvinila polícia vo veci 50-tisícového úplatku. Tvrdí však, že je nevinný. Na novú informáciu už zareagovali viacerí politici zo súčasnej koalície, ktorí posielajú guvernérovi jasný odkaz.

Súčasného guvernéra NBS a niekdajšieho smeráckeho ministra financií Petra Kažimíra obvinila polícia vo veci 50-tisícového úplatku. Jeho obhajca Mularčík už uviedol, že podajú sťažnosť proti obvineniu a samotný Kažimír vyhlásil, že sa necíti byť vinný. Po jeho obvinení ale prišli na rad okamžité reakcie politikov zo súčasnej koalície. Proti Kažimírovi vypovedá aj Suchoba v kauze Mýtnik.

Najzávažnejšie sú podozrenia z korupcie pri realizácii systému eKasa, kde sa viacero obvinených priznalo a prepojenia vedú priamo k P. Kažimírovi. Rovnako podozrivé boli miliónové zmluvy na IT služby, ktoré boli uzatvorené v utajenom režime bez verejnej kontroly… Rovnako sa množia podozrenia, že bol zapletený do korupčnej schémy, pričom podozrenia, že mal brať úplatky, sú vážne… V tejto situácii by bolo pre NBS a reprezentáciu Slovenskej republiky v ECB najlepšie, aby pán Kažimír rezignoval na svoju funkciu. Rovnako si dovoľujem pripomenúť, že politickú zodpovednosť za nomináciu D. Čecha, F. Imreczeho a ďalších nesie bývalý minister financií P. Kažimír, ktorý sa tvári, že týchto ľudí nepozná a pritom práve on sám ich nominoval a vybral do vysokých riadiacich funkcií…,odkázal Juraj Šeliga.

O slovo sa prihlásil aj poslanec OĽaNO Andrej Stančík: „Jeho obvinenie z podplácania spolu s podozrivým nákupom vily od rovnako podozrivej osoby sú ale dostatočným dôvodom na odstúpenie guvernéra Národnej banky. Pán Kažimír by mal okamžite odstúpiť tak, ako spravil kancelár Kurz. Na takomto mieste nemôže sedieť osoba obvinená z korupcie… Zajtra čakám tlačovku R.Fica, ktorý bude hovoriť o chudákovi mučeníkovi Ferovi, ktorý sa stal obeťou Matoviča v mene likvidácie opozície,“ poznamenal ironicky. Na sociálnej sieti nechala odkaz aj Veronika Remišová, ktorá zrátala celý zoznam vysokých funkcionárov, ktorí sú dnes obvinení, väzobne stíhaní, či dokonca odsúdení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Andrej Stančík, Juraj Šeliga – Za ľudí, Veronika Remišová  │ Foto: YT/Startitup

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...