Očkovacia lotéria, ktorej prvá epizóda odštartovala na RTVS v nedeľu podvečer, si už zlízla prvú veľkú kritiku. Po tom, čo niekoľko Slovákov prišlo o rozprávkovú výhru, sa ozval aj známy matematik či bývalý minister školstva, ktorý dokonca použil označenie „debil“.

Nedeľný podvečer patril na RTVS dlho očakávanej očkovacej lotérii pod moderátorskou taktovkou Very Wisterovej a Marcela Forgáča. Do žrebovania bolo zaregistrovaných 616 424 lístkov, no výhru si odniesla len pani Lýdia. Po tom, čo prišla pani Zuzana o 400-tisíc eur len kvôli technickému oneskoreniu online vysielania, sa ale strhla lavína kritiky.

Na margo problému sa vyjadril aj minister financií Igor Matovič, ale svojím statusom opäť niektorých Slovákov aj značne rozhneval. Napokon na sociálnej sieti vypenil aj matematik Richard Kollár, ktorý tento počin označil za „politický koniec v priamom prenose“. „Presne, ale že úplne presne takto neporozumel nielen moderným prenosovým technológiám, ale ani medicínskej diagnostike. A, samozrejme, aj ďalším veciam,“ poznamenal.

Ešte drsnejší slovník použil smerácky exminister školstva Juraj Draxler, ktorý je presvedčený, že RTVS by mala lotériu zrušiť! „K dnešnej premiére lotérie poviem len toľko. V živote som stretol celý rad európskych ministrov financií… Takže ich naozaj dobre poznám. Niektorí sú super chytrí. Niektorí poslabší. Niektorí veľmi slabí. Ale len o jednom sa dá povedať, že je čistý DEBIL. Ešte raz: DEBIL,“ uviedol. Ktorého ministra takto hanlivo označil sa môžeme len domnievať, hoci vychádzajúc z Draxlerových predošlých komentárov nejde o príliš zložitú hádanku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Juraj Draxler,  Richard Kollar │ Foto: RTVS, FB/Igor Matovic