Uplynulý utorok došlo v Indonézii krátko po štarte boeingu JT 610 k obrovskej tragédii. Lietadlo sa zrútilo v Jakarte do mora, pričom na palube zomrelo 189 pasažierov. Zábery z miesta nehody sú poriadne desivé.

V utorok krátko po šiestej hodine ráno došlo v indonézskej Jakarte k obrovskej tragédii, keď sa boeing JT 610 zrútil len 13 minút po štarte do mora. Problémy ohlásil pilot veže už dve minúty od vzlietnutia. Prezident nízkonákladovej spoločnosti Lion Air vyjadril sústrasť pozostalým rodinám a prezradil, že lietadlo malo problém aj pri predošlom lete do Jakarty, no ten bol údajne okamžite opravený a odstránený.

Zatiaľ sa len zisťuje presná príčina havárie a prezident Indonézie Joko Widodo nariadil kompetentným okamžité vyšetrovanie. Do záchranných akcii je aktuálne zapojených 300 ľudí vrátane policajtov, potápačov či vojakov. Predpokladá sa, že na palube neprežil ani jeden zo 189 ľudí vrátane dvoch bábätiek, jedného dieťaťa a ôsmich členov posádky. Na palube sa nachádzalo aj 23 indonézskych vládnych úradníkov a minister financii.

Hlavný šéf záchrannej akcie už ale nepredpokladá, že sa nájde niekto, kto haváriu prežil. Doposiaľ bolo naplnených šesť čiernych vriec určených na prepravu tiel, do ktorých ale naukladali len torzá či nájdené časti ľudských tiel. Postupne sa z mora vyplavujú aj občianske preukazy, osobné predmety či peňaženky. Rodiny a príbuzní sa na letisku spoločne objímali a modlili za nájdenie ich milovaných a zúfalo čakajú na nové informácie. Jedna žena dokonca prezradila, že na palube sa nachádzala jej mladá sestra, ktorá sa mala čoskoro vydávať…

Zdroj: independent.co.uk | Foto: YouTube, Twitter