Len pred pár dňami zarmútila fanúšikov smutná správa o úmrtí Ladislava Potměšila, ktorý sa preslávil rolou majora Majsnera a už je tu ďalšia tragédia. Do hereckého neba odišiel ďalší známy český herec, ktorý poslednýkrát vydýchol už pred dvoma týždňami. 

Fanúšikovia sa po smrti herca Ladislava Potměšila musia vyrovnať s ďalšou stratou vo svete kinematografie. Rovnako vo veku 75 rokov odišiel na večný odpočinok už pred dvomi týždňami (26. júna) Zdeněk Mucha. Umelec zomrel v Čerčanech a smutnú novinu potvrdili Divadelní noviny.

Herec hral v poslednej dobe v seriáli Ordinace v růžové zahradě, no patril aj k významným divadelným hercom. Po absolvovaní JAMU pôsobil takmer 20 rokov v karlovarskom Divadle Vítězslava Nezvala, pričom neskôr si zahral aj v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Na javisku stvárnil postavy v legendárnych predstaveniach ako Pygmalion či Macbeth.

Na televíznych obrazovkách ho diváci mohli uvidieť v roli krčmára v notoricky známej komédií Obecná škola či v seriáloch ako Specialisté, ale aj 30 prípadov majora Zemana. Zahral si i v druhom diele Discopríbehu, no aj v rozprávke Hodinárov učeň. Mucha bol manželom herečky Daniely Píchové.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: divadelni-noviny.cz │ Foto: YT/Totalfim.cz