Slováci na úvod majstrovstiev sveta v Česku, kde máme prakticky domácu atmosféru, prehrali s Nemeckom 4:6 a to znamená, že hneď úvodný duel nás prakticky poslal do skôr do bojov o postupové 4. miesto.

Konkurovať USA a Švédom, ktorý zámorskú veľmoc na úvod zdolali 5:2, bude veľmi náročné. Samozrejme, nie nemožné. Všetko majú Slováci vo vlastných rukách. Už prvý zápas ukázal, že náš úspech bude stáť skôr na oporách zo zámoria.

Jedným z ťahúňov reprezentácie by mal byť aj Martin Pospíšil, druhý najproduktívnejší Slovák sezóny 2023-24 v NHL. Práve on sa po zápase neubránil slzám, hoci prehra ho nepotešila.

„Takto pred rokom som rozmýšľal nad tým, že ukončím hokejovú kariéru. Tento rok som takmer celý odohral v NHL a nakoniec reprezentujem aj Slovensko,” dodal dojatý slovenský útočník, ktorý si pripísal proti Nemcom jednu asistenciu.

„Je to veľmi špeciálne, keď reprezentujete svoju krajinu. Je to smutné, že sme prehrali prvý zápas. Dúfam, že ďalšie už vyhráme. Užíval som si celý zápas. Bolo to veľmi emotívne,” hovoril so slzami v očiach pre Sportnet.

Verme, že už v nedeľu proti Kazachstanu a aj v ďalších zápasoch sa bude tešiť Martin z víťazstiev a snáď aj z nejakého presného zásahu.

Craig Ramsay po prehre: „Najviac sa mi páčilo, že … “

Zdroj: Sportnet | Foto: IG/matespospisil24, IG/hockeyslovakia