Utorkové protesty, na ktorých rečnil aj Robert Fico či Marian Kotleba, sa podľa slov ministra vnútra nezaobídu bez pokút a v hre sú aj niekoľkoročné tresty vo väzení. Počas akcie došlo i k zraneniu policajta či samotných účastníkov protestu.

Utorkové poobedie v Bratislave patrilo protivládnym protestom, na ktoré pozývali predstavitelia strany ĽSNS aj Smeru. Ľudia skandovali, aby Matovič odstúpil, no padali aj vulgarizmy, nadávky a na trávniku sa objavili sviečky v tvare hákového kríža. Počas protestov, ku ktorým sa jasne vyjadrila aj Zlatica Kušnírová, došlo aj k viacerým zraneniam a Igor Matovič sa polícií verejne ospravedlňoval.

Ako uviedol Roman Mikulec na sociálnej sieti, medzi zranenými je i policajt, pričom pripojil aj desivý záber: “Verím, že zranený policajt bude čo najskôr v poriadku a nebude mať žiadne trvalé následky… Myslím, že v najbližších hodinách a dňoch bude ešte dosť priestoru na to, aby som sa vyjadril k dnešným udalostiam, k tomu, čo v tento deň v uliciach predvádzala Kotlebova ĽSNS, ale aj poslanec Fico, ktorý verejne zaujme už len vtedy, keď sa niekde objaví bez rúška. Dnes chcem povedať len jedno. Strávil som niekoľko hodín na operačnom centre Krajského riaditeľstva PZ BA. Videl som profesionalitu, zodpovednosť a chladné hlavy. Priamo tam a, samozrejme, v teréne. Policajtky a policajti, dnes ste ukázali, že si nezaslúžite len vďaku, ale aj uznanie a obdiv. Ďakujem Vám, že ste sa nenechali vyprovokovať osobami, ktoré chceli dnešný sviatok zneužiť na vyvolanie konfliktov,” poďakoval.

Pri protestoch došlo aj k zraneniu 15-ročného chlapca, ktorý skončil s tržným poranením hlavy. “Na sociálnych sieťach sa následne začali objavovať jeho fotografie a videá, ktoré majú dokazovať o “policajnej brutalite”. Informácie o tom, že mladík bol náhodným okoloidúcim a zhromaždenia sa nezúčastňoval, chcel si urobiť iba selfie, nie sú pravdivé. Policajný zbor disponuje fotografiami a video materiálmi, ktoré dokazujú, že mladík bol aktívnym účastníkom zhromaždenia,” dodal minister, ktorý nechal prípad preverovať.

Tých, ktorí robili počas protestov výtržnosti alebo porušovali nariadenie o nosení rúšok, čaká podľa Mikulca trest. “Páchatelia boli identifikovaní, niektorí boli zadržaní, niektorí budú následne riešení v ďalších konaniach… Žiadne gumové policajné projektily neboli použité, sú to hlúposti, ktoré šíria ľudia, ktorí tam (na proteste) páchali to, čo páchať nemali,” uviedol podľa portálu Aktuality. Pokuty neminú ani niektorých identifikovaných ľudí, ktorí sa na proteste objavili bez rúška, vrátane politikov. Výtržníkom, ktorí hádzali do policajtov pyrotechniku, hrozí obvinenie za útok na verejného činiteľa s hornou hranicou trestu až 24 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook/Roman Mikulec – minister vnútra SR, YouTube/DenníkN