Slovenská futbalová reprezentácia vstúpi do šampionátu proti Belgicku v pondelok podvečer. Aktuálne majú hráči, okrem iného, za sebou aj nejaké tie školenia ohľadom pravidiel, keďže, ako je známe, v rôznych ligách alebo pod hlavičkou iných organizácií sa niektoré trošku líšia.

Na európskom šampionáte v Nemecku má platiť aj pravidlo, na základe ktorého má mať právo diskutovať s rozhodcami spomedzi hráčov len kapitán. To, ako vieme, v návale emócií nebýva vždy práve možné. Za nedodržanie má hroziť hráčom žltá karta, samozrejme, zrejme bude závisieť od intenzity či dôvodu.

Na to za kabínu Slovenska otvorene reagoval stabilný člen základnej zostavy z kvalifikácie, a síce krídelník pražskej Sparty Lukáš Haraslín.

„Mali sme k tomu školenie. Rád si pozriem, či to rozhodcovia ustrážia pri hviezdach v tímoch Francúzska, Portugalska, Nemecka alebo Anglicka a či to budú naozaj riešiť tak, ako nám povedali. Ak áno, tak s tým problém nemám. Ale ak budú dávať karty len hráčom z menších krajín, tak to asi nebude fér,“ vyhlásil na margo nového pravidla.

„Emócie sa prejavujú rôznym spôsobom a ak v niečom prehrávam, napríklad aj na tréningu, tak to dám najavo. Emócie patria k futbalu i celkovo životu. Aj v klube o mne vedia, že som typ, ktorý to potrebuje dať zo seba von. Stalo sa mi už, že som sa v klube pohádal s trénerom alebo tímovým manažérom. Oni to o mne vedia a vedia aj, ako so mnou pracovať,“ dodal.

To len 18-ročný Leo Sauer patriaci k najmladším hráčom na šampionáte otvorene poznamenal, že prezentáciu mali možnosť vidieť všetci a už to bude len na jednotlivcoch, ako soje emócie zvládnu. „Niekedy je to veľmi náročné,“ dodal.

Prehľad: TOTO je zoznam doterajších európskych futbalových šampionov!

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/lukasharaslin27