Len pred niekoľkými hodinami zasiahla Česko smutná správa o úmrtí legendárneho herca Josefa Somra. Do hereckého neba však odišla aj ďalšia známa herečka, ktorú si diváci okrem iného pamätajú z kultového filmu Sněženky a machři. Už dlhší čas bojovala so zdravotnými problémami.

Vo veku 89 rokov zomrela Valentina Thielová. Smutnú správu priniesla na sociálnej sieti aj jej kamarátka a spisovateľka Blanka Kovaříková. „Keď vám niekoľko týždňov odchádza blízky človek, ktorému už nemôžete nijako pomôcť, je to vždy smutné,“ napísala.

Podľa jej slov sa zdravotný stav českej herečky v posledných dňoch rapídne zhoršoval, a tak už nebolo možné si spoločne ani zatelefonovať. „Valentína Thielová, jedna z našich najkrajších a najskromnejších herečiek, ktorá pred veľkou kariérou dávala prednosť obyčajnému životu, zomrela v sobotu v spánku,“ priblížila detaily.

Herečka, ktorá bola dcérou ruských emigrantov, sa vydala najprv za básnika Vladimíra Thiela. Jej životnou láskou bol však Arpád Vlček, s ktorým prežila 47 spoločných rokov, no nikdy nemali spoločné deti. Hoci dvakrát otehotnela, v obidvoch prípadoch išlo o mimomaternicové tehotenstvo. Zahviezdila v hlavnej úlohe vo filme Florenc 13:30 či v kultovej rodinnej komédii Sněženky a machři.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Blanka Kovaříková, YT/SerialUlice