Smrť Milana Lasicu zasiahla celé Slovensko. Skvelý herec a humorista poslednýkrát vydýchol pri tom, čo najviac miloval. Len krátko po tragickej udalosti prišla strana SaS na čele s Richardom Sulíkom s nečakaným návrhom na vzdanie pocty nášmu umelcovi.

Milan Lasica zomrel len pred niekoľkými hodinami počas koncertu s orchestrom Bratislava Hot Serenaders na doskách Štúdia L+S. Po tretej ďakovačke spokojným divákom sa umelec zosunul na zem, pričom skvelého herca a humoristu sa už nepodarilo oživiť. K jeho strate sa už vyjadrilo množstvo umelcov, kolegov, no aj známych tvárí z politickej scény.

Šéf strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík prišiel s nečakaným návrhom. Podľa informácií portálu Aktuality chce prísť minister s plánom štátneho smútku za zosnulou hereckou legendou. “Osobnosť, akou bol Milan Lasica, ovplyvnila celé generácie. Jeho nezabudnuteľný humor a múdrosť nám budú chýbať v tomto uponáhľanom svete. Slovensku a kultúrnej scéne dal skutočne veľa,“ uviedol Sulík.

Vláda pritom vyhlasuje štátny smútok v prípade úmrtí najvyšších politických činiteľov, alebo v prípade mimoriadnych tragédií, ktoré otrasú spoločnosťou. Naposledy tak tomu bolo v roku 2019, keď pri autobusovej dopravnej nehode pri Nitre zahynulo 12 obetí. V prípade schválenia štátneho smútku sa spustí na pol žrde štátna vlajka aj ďalšie vlajky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/Erik Kollarik, Startitup, Televízia Markíza