Tragická udalosť v Bratislave, počas ktorej boli chladnokrvne zastrelení dvaja mladí muži kvôli svojej se*uálnej orientácii, spustila vlnu solidarity aj medzi známymi tvárami zo šoubiznisu či politiky. Najnovšie o svojej orientácii prehovoril aj minister financií Igor Matovič.

Pred pár dňami otriasla Slovenskom ohavná vražda, pri ktorej boli zastrelení dvaja mladí muži. Páchateľom bol len 19-ročný Juraj, syn kandidáta známej politickej strany, ktorý neskrýval svoju nenávisť k LGBTI komunite. Ten napokon po strašnom skutku spáchal samovraždu a polícia objavila už len jeho nehybné telo.

Nasledoval pochod proti nenávisti na Zámockej ulici, ktorého sa zúčastnili aj známe osobnosti, no brutálny incident rozprúdil i verejnú diskusiu medzi politikmi a tvárami šoubiznisu. Jedným z prekvapivých momentov bolo odhalenie moderátora TA3 Rastislava Ilieva, ktorý sa v priamom prenose priznal, že je homose*uál. Je tiež presvedčený, že pridať sa a podporiť komunitu by mali všetci, ktorí sa doteraz skrývali.

Na sociálnej sieti spôsobil okamžitý rozruch minister financií Igor Matovič, ktorý prehovoril o svojej orientácii:SOM HETERO. Som muž a cítim sa ako muž. Pred 23 rokmi som sľúbil Pavlínke pred oltárom vernosť a zatiaľ svoj sľub plním a neplánujem do smrti prestať,“ uviedol. Taktiež vyjadril presvedčenie, že deťom by sa mala v rodine a škole vštepovať úcta k ideálom a nastaviť im v živote kompas, pričom pridal hahstag „Nehanbite sa za seba“.

Na jeho slová zareagovala poslankyňa SaS Vladimíra Marcinková: „Som tiež presvedčená, že deťom by sme mali v rodine a v škole od mala vštepovať ideály, že nech sa narodia s akýmkoľvek balíkom daností, táto krajina je pre nich tým najlepším domovom a my, politici, sa budeme všetkým ľuďom bez rozdielu snažiť zabezpečiť podmienky pre bezpečný, spokojný a šťastný život,“ napísala v statuse. V hashtagu pre zmenu odkázala „Hanbím sa za neho“, čím zrejme ministrovi poslala poriadne ostrý odkaz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic, Vladimíra Marcinková │ Foto: YT/SME