Tragédia, ku ktorej došlo v piatok poobede, zasiahla celé Slovensko. V bytovke v Prešove došlo k explózií, po ktorej prišli podľa doposiaľ zverejnených informácií o život piati ľudia. Slová plné smútku posiela aj rodáčka Katka Knechtová či prezidentka Zuzana Čaputová.

Tragédia v Prešove zasiahla celé Slovensko, ktoré sa s hrôzou prizerá na to, ako výbuch zničil príbytky mnohých rodín. Hoci sa blížia Vianoce, ľudia po explózií prišli o svoje domovy a minimálne piati ľudia prišli aj o život.

K smutnej udalosti sa vyjadrila i rodáčka z Prešova Katka Knechtová: „Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým, ktorých sa dnešné nešťastie v mojom rodnom Prešove týka, strašná tragédia… Je mi to nesmierne ľúto,“ prihovorila sa na Facebooku. Okamžite po tragédií zareagoval aj exprezident Kiska: „MYSĽOU SOM V PREŠOVE. Myslím na ľudí v Prešove, ktorých zasiahol výbuch v paneláku,“ uviedol.

Rovnakú sústrasť prejavila aj aktuálna prezidentka Zuzana Čaputová: „Veľmi ma zarmútila dnešná správa o tragédii v Prešove. Myšlienkami som so všetkými, ktorí sa teraz budú musieť vyrovnať s jej následkami a stratou najbližších. Pozostalým vyjadrujem hlbokú úprimnú sústrasť. Verím, že všetci, ktorí to potrebujú, dostanú adekvátnu pomoc,“ dodala. Polícia zverejnila link na stránku, na ktorej môžete aj vy pomôcť pozostalým a obetiam explózie.

Stránka, na ktorej môžete pomôcť obetiam výbuchu v Prešove >>> TU <<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Katka Knechtová, Andrej Kiska – Za ľudí, Pomôžme ľuďom z vybuchnuteho bytového domu v Prešove, Polícia SR