Hrôza, ktorá sa odohrala v stredu pri Nitre, zarmútila celé Slovensko. O život prišlo 12 ľudí, z toho 4 maloletí. O strašnej tragédií prehovorili svedkovia, ktorí boli v inkriminovanom čase práve na mieste.

Tragédia, ku ktorej došlo v stredu pri Nitre po zrážke autobusu so školákmi a nákladným autom, zasiahla celé Slovensko. O život prišlo 12 ľudí, z toho 4 boli deti a s ľahšími či ťažšími zraneniami bolo hospitalizovaných ďalších 20 ľudí. Na mieste zasahovali policajti, záchranári, hasiči aj dobrovoľníci, ktorí ostávali na ceste až do dnešných ranných hodín. Z cesty smrti sa prihovoril premiér Peter Pellegrini či Denisa Saková, no sústrasť vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Hrôzu akoby zázrakom prežili obidvaja šoféri, ktorí vyviazli len so zraneniami. Príčina nehody je stále predmetom vyšetrovania, no zo slov svedkov je zrejmé, že nákladné auto začalo z neznámych príčin prechádzať do protismeru. Šofér autobusu, ktorý má tesne pred dôchodkom, sa mal snažiť zrážke vyhnúť, no napokon narazil nákladiak do stredu vozidla plného školákov. Účastníci nehody, svedkovia a rodinní príslušníci boli v obrovskom šoku a zdravotníci museli zasahovať aj pri fyzických či duševných kolapsoch.

O desivom pohľade, chaose a panike prehovoril svedok, ktorý sa na mieste ocitol v inkriminovanom čase: “Nákladiak išiel rýchlo, rozkýval sa a korbou trafil autobus do stredu. Dávali sme im prvú pomoc. Čo sme boli tu všetci sme pomáhali. Všetci sme dávali lekárničky, “prezrádza muž pre Nový Čas s plačom na krajíčku. Na ceste sa razom ocitli rozhádzané veci, doklady, no odrazu začali z autobusu vystupovať ľudia, ktorí vyviazli bez zranení: “Najprv vyšlo mladé dievča, potom autobusár, ten bol od krvi, ale živý. Ale veľa ľudí tam zostalo ležať. Boli tam mladí,” dodáva.

V autobuse smrti sa mala nachádzať aj babička so svojím 6-ročným vnúčikom. Našťastie však ostali v skupine zranených, s ľahkými zraneniami a zlomeninami síce skončili v nemocnici, no sú šťastní, že vôbec prežili. Životy si zrejme zachránili aj študenti Súkromnej strednej školy v Dolných Odbokovciach, ktorí mali cestovať práve týmto autobusom, no napokon sa zdržali v kaplnke. V ten deň si totiž uctievali spomienku na zakladateľov školy, vďaka čomu cestovali domov až neskôr.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky