Celé územie Slovenska potrápili v uplynulých dňoch vysoké teploty. Horúčavy sa šplhali až na 38 stupňov, pričom dážď bol dopriaty len niektorým oblastiam. To sa však v priebehu pár hodín výrazne zmení. Na naše územie totiž prichádza studený front. 

Slovákov poriadne potrápili vysoké teploty, ktoré k nám zavítali pred niekoľkými dňami a Slovenský hydrometeorologický ústav vydal dokonca výstrahy 3. stupňa. Mnohí museli pracovať pri 38-stupňových horúčavách, no zaťažujúce počasie sa má po dlhšej šnúre konečne prerušiť.

Ako totiž informuje SHMÚ, v najbližších hodinách sa takmer na celom území ochladí: “Horúčavy však dlho nepotrvajú. Studený front, ktorého prechod očakávame večer, v noci a zajtra, postupne ukončí túto vlnu horúčav (no na juhovýchode bude horúce počasie ešte aj zajtra a tropický deň bude ojedinele ešte aj v stredu).”

Ochladenie nastane na väčšine územia už v utorok, pričom v Bratislave ručička teplomera spadne na 20 stupňov. Slovensko tiež zasiahne dážď, ktorý však v najbližších dňoch nepretrvá. Východ Slovenska si na zníženie teplôt musí počkať až do stredy. Celý týždeň by pritom mali v našej krajine dominovať teploty vo výške približne 25 stupňov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: shmu.sk, Unsplash