V utorok sa až do popoludňajších hodín rozhodovalo na Navyššom súde o ďalšom osude obvineného Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Napokon si vypočuli verdikt, ktorý zrušil ich nevinu a vec sa vracia na Špecializovaný trestný súd. Brat zavraždeného novinára poslal jasný odkaz.

V utorok padol na Najvyššom súde verdikt po tom, ako prokuratúra podala odvolanie. V sieni sedel Marian Kočner aj Tomáš Szabó, kým Alena Zszuzsová sa pojednávania nezúčastnila a povolila proces v jej neprítomnosti. Súd napokon rozhodol, že pôvodný verdikt o nevine dvojice neplatí a vec tak vrátil na Špecializovaný trestný súd.

Po rozsudku, ktorý vrátil rodinám aj verejnosti opäť nádej, sa vyjadrili viacerí politici vrátane prezidentky Zuzany Čaputovej. Rovnako rodiny zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktoré v súdnej sieni počas procesu plakali, považujú znovuotvorenie procesu za prvý krok k spravodlivosti.

Brat novinára Jozef Kuciak, ktorý sa na sociálnej sieti pravidelne vyjadruje k aktuálnemu dianiu, neskrýval po verdikte satisfakciu: „Rodine, kamarátom, známym, našim právnym zástupcom, všetkým ľuďom, ktorí sú s nami, z celého srdca ďakujeme. Práve vy a viera v spravodlivosť pre našich anjelov nám dáva silu aj v ťažkých chvíľach. Nedáme sa, POKRAČUJEME,“ odkázal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj  │ Foto: FB/Jozef Kuciak, YT/Denník N