Po vojne medzi NAKA a inšpekciou unikol na verejnosť kamerový záznam spred budovy inšpekcie, ktorý zachytáva pri stretnutí exšéfa NAKA Branislava Zuriana a vyšetrovateľku inšpekcie Dianu Santusovú. Zurian prehovoril o tom, prečo nastúpila do auta.

Kým NAKA začala okrem veľkých káuz aj vyšetrovanie skupiny Zurian, Santusová, Kaľavský a ďalších pracujúcich pod údajným vedením a usmernením “pána X” Petra Košča, Kaľavský bol zatiaľ nasadený ako agent medzi vyšetrovateľmi, ktorých si nahrával a ktorí aktuálne čelia obvineniam o ovplyvňovaní svedkov. Právny zástupca obvinených vyšetrovateľov ale uviedol, že celé obvinenie stojí na vode a pravda čoskoro vyjde na povrch.

Na verejnosť unikol aj kamerový záznam, ktorý zachytáva 12. júla stretnutie Zuriana so Santusovou v čiernom SUV vozidle, do ktorého najprv nastúpi vyšetrovateľka a následne Zurian. Exriaditeľ NAKA teraz pre HNonline vysvetlil, čo robila vyšetrovateľka inšpekcie v uvedenom aute.

Zurian tvrdí, že vozidlo patrilo jeho kamarátovi z východu, ktorý ho priviezol v daný deň do Bratislavy. Neuviedol však, o akého kamaráta sa má jednať. Santusová mala daného muža poznať: “Poznajú sa, čo som sa dozvedel v deň môjho výsluchu na Úrade inšpekčnej služby. Pani Santusová ho bola pozdraviť,” uviedol. Vyšetrovatelia NAKA majú pracovať aj s verziou, že vozidlo patrilo exzástupcovi šéfa inšpekcie Róbertovi Zaplatílkovi, ktorý má mať so Santusovou nadštandardný vzťah.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hnonline.sk │ Foto: YT/Denník N, Polícia Slovenskej republiky