Pre tých, ktorí sa tešili na teplé a slnečné, víkendové počasie, nemáme dobré správy! Vyhliadky meteorológov poukazujú totižto na chladné voľné dni. Studený vzduch k nám dorazí od severu a teploty sa opäť prepadnú.

I napriek skutočnosti, že v uplynulých hodinách došlo na našom území k otepleniu, víkend nebude ideálny na letné radovánky. Podľa informácií meteorológov sa u nás oteplí ešte v piatok 29. júna a do tropickej tridsiatky budú chýbať jeden až dva stupne. Dôvodom je veľmi teplý vzduch, ktorý k nám prúdi od juhovýchodu.

Tento prílev však nepotrvá dlho a už v noci z piatka na sobotu 30. júna sa zastaví a od severu k nám po okraji tlakovej výše so stredom nad Nórskom a tlakovou nížou so stredom nad Ukrajinou dorazí od severu studený vzduch.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

“Vďaka tomuto studenému vzduchu sa opäť teploty prepadnú. Z piatkových maxím +23 až +29 °C sa prepadnú na sobotňajších +19 až +25 °C a v nedeľu bude ešte chladnejšie len od +14 do +21 °C. Oproti záveru pracovného týždňa sa v niektorých okresoch Slovenska môže ochladiť aj o 10 °C,” informuje imeteo.sk.

Zdroj/Foto: imeteo.sk | Ilustračné foto: pixabay.com