Výbuch v Prešove ohromil 6. decembra celé mesto aj Slovensko. Explóziu oficiálne neprežilo 7 ľudí a desiatky Slovákov ostali pred Vianocami bez domova. Počas hrôzy sa v bytovke nachádzalo aj 16-dňové bábätko.

Explózia bytovky v Prešove 6. decembra poznamenala tisícky Slovákov. Napriek obrovskej snahe záchranárov a hasičov neprežilo sedem ľudí, kým ďalší sú zranení a jedna žena ostala nezvestná. Desiatky ľudí navyše prišli krátko pred Vianocami o svoje domovy. Slováci sa po tragédii zomkli a spolu s vládou a organizáciami sa vyzbieralo 2,2 milióna eur, ktoré sa takto prerozdelia medzi obete.

V čase výbuchu sa v dome nachádzala aj rodina so 16-dňovým chlapčekom Peťkom. Mamička Petra (30), ktorá bývala na nebezpečnom 9. poschodí, prežila doslova peklo, keď jej pred očami vybuchol byt, vyleteli okná aj dvere či stena v kúpeľni. Celý čas mala na telefóne manžela, ktorý ostal pred bytovkou. Po explózií sa spamätala a začali sa hľadať so švagrinou, ktorá bola u nej na návšteve.

Kričala ona aj ja. Keď sme sa našli, chceli sme utekať preč, ale schody neexistovali…,“ opisuje hrôzu pre Nový Čas. Napokon sa so susedmi zhromaždili vo svojom byte, odkiaľ čakali na pomoc na balkóne. Na zem sa nakoniec dostali vďaka záchrannému rukávu a bábätku sa akoby zázrakom nič nestalo: „Peťka som privinula na hruď. Nemohla som váhať a skočila som, lebo manžel mi do mobilu povedal, že videl, ako nad nami uhorela suseda. Malý napodiv celý čas nezaplakal. Zamrnčal až dole. Bol hladný, chcel papať. Zázrakom sa nezranil a ja som mala len modrinu pod okom a oškretú ruku,“ dodáva so slovami, že jej švagriná má sadru na nohe, krvné podliatiny a poranené ruky.

S maličkým skončili na tri dni v nemocnici, kde ich pozorovali a po prepustení sa uchýlili k mame. Od Nového roka majú na rok až dva k dispozícií služobný byt banky, za čo je Petra vďačná, aj keď má od výbuchu traumu: „Mám trochu obavy, či sa v byte nebudem báť zostať sama,“ dodáva mamička, ktorá ďakuje hasičom a dobrovoľníkom za pomoc aj peniaze. Bytovka, v ktorej bývali desiatky rodín, bude podľa najnovších zistení a slovách statika úplne zbúraná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Mesto Prešov – Oficiálna stránka, Polícia SR – Prešovský kraj, Pixabay