Aj vy máte v týchto dňoch pocit, že vonku je skôr jeseň ako zima? Počasie sa asi zbláznilo, na niektorých miestach sa oteplilo aj o 20 stupňov. Takéto teploty sú vraj nadpriemerné a nie sú v tomto období normálne. 

 

Počasie sa asi zbláznilo, v týchto dňoch zažívame extrémne teplo, ktoré v zime nie je normálne. Slovenský hydrometeorologický ústav upozornil, že posledná noc u nás bola extréme teplá a v tomto období by sa teploty v noci mali pohybovať okolo -2 až -8 stupňov. Nezvyčajné teplo je aj cez deň, v Bratislave bolo ráno o 6.00 hodine nameraných 14,3 stupňa. Teplé počasie bude pokračovať aj počas dňa, na niektorých miestach môže teplota dosiahnuť až 16 stupňov.

Teplo však nie je len v nížinách, ale aj vo vyšších polohách napríklad na Orave, Zamagurí, Považí či Spiši. Najvyššiu teplotu namerali v pondelok v Gabčíkove a to 14 stupňov. Iné počasie vládlo v Banskobystrickom kraji, kde teplota na niektorých staniciach vystúpila len na 0,5 stupňa.

Počasie sa má ale znova počas nasledujúcich dní dostať do normálu a mali by sme sa pripraviť na zimné počasie. Aj dnes nás ale na celom území potrápi silný vietor, ktorý by mal zoslabovať až vo večerných hodinách. Na severe a východe Slovenska by mal aj dnes dosiahnuť rýchlosť viac ako 100 kilometrov za hodinu, čo môže spôsobiť ľudom problémy.

Zdroj: FB/SHMU | Foto: freepik