Napätie v koalícií je vystupňované na maximum a naďalej sa hovorí aj o možnosti výmeny niektorých ministrov či samotného premiéra. Konflikty sa vystupňovali po tajnom nákupe ruskej neschválenej vakcíny, pričom Rusko nám ponúklo aj vrátenie zásielok bez sankcií.

Ostrá kritika sa vzniesla na hlavu Igora Matoviča zo strany Richarda Sulíka, ktorý mu mal venovať aj vulgárnu nadávku. Pridal sa však aj poslanec OĽaNO Ján Krošlák, ktorý je presvedčený, že v strane majú schopných ľudí, ktorí by dokázali riadiť krajinu lepšie. Na stranu Matoviča sa ale stavia rada politikov, ktorí si želajú, aby vládol aj naďalej.

Podľa Krošláka sa má po chodbách šepkať, že v prípade Matovičovej demisie by prezidentka SR presadila úradnícku vládu. Pre Denník N sa ale rozhodla zareagovať samotná Zuzana Čaputová, ktorá má v prípade odchodu Matoviča z postu premiéra celkom jasno.

Akékoľvek špekulácie na túto tematiku však rázne vyvracia: “V mojom svete nie sú podrazy ani intrigy, i keď som často ich objektom. Ako aj v prípade tejto fámy. Ak sa teraz Igor Matovič rozhodne podať demisiu a koalícia bude žiadať rekonštrukciu, budem rešpektovať výsledok volieb a premiérsky post aj naďalej pripadne OĽaNO. O tom, že moje slovo platí, nemusí nikto pochybovať. Nová vláda by vznikla na pôdoryse tejto koalície,” objasnila prezidentka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Igor Matovic