INZERCIA | Pánske hodinky sú nielen praktickým, ale aj štýlovým doplnkom, ktorý podčiarkuje osobnosť a charizmu svojho nositeľa. Poradíme, aké vybrať, a predstavíme tie, s ktorými skutočne zažiarite.

 

HODINKY DO SPOLOČNOSTI

Pánske hodinky určené do spoločnosti sa takmer bez výnimky vyznačujú jednoduchosťou a precíznym spracovaním. Hodinky by na vašom zápästí nemali pútať príliš pozornosti, preto stavte na ciferník v tlmených farbách s rímskymi číslicami bez luminiscencie a ďalších výrazných detailov.

Postrážte si tiež veľkosť, respektíve hrúbku puzdra – hodinky sa totiž musia dať ľahko skryť pod manžetu košele. Ak volíte medzi modelom s koženým a oceľovým remienkom, dajte prednosť koži, ktorá pôsobí formálnejšie.

Nezabudnite hodinky zladiť so zvyškom outfitu. Všeobecná rada znie, že kovové časti hodiniek by mali ladiť s kovovými doplnkami, ako sú manžetové gombíky. Kožený remienok najlepšie vynikne, ak ho farebne zladíte s opaskom a topánkami.

HAMILTON Jazzmaster OPEN HEART: Hodinky, ktoré búrajú zavedené pravidlá

Puzdro s priemerom 42 mm, arabské číslice a decentná luminiscencia. S tým všetkým sa stretnete u spoločenských hodiniek Hamilton Jazzmaster, ktoré dokazujú, že pravidlá sa čas od času oplatí porušovať. Dizajn hodiniek okrem už spomínaných atribútov ozvláštňujú predovšetkým priehľady na strojček, ktorý môžete obdivovať tiež skrz skrutkovaciu korunku. Puzdro možno skombinovať buď s oceľovým náramkom alebo koženým remienkom, ktorý pôsobí elegantnejšie.

CERTINA DS-1 BIG DATE Powermatic 80: Aby bol každý deň výnimočný

Pánske hodinky s označením Big Date na prvý pohľad zaujmú smaragdovo zeleným ciferníkom, ktorý je uložený do puzdra z leštenej ocele. Výrazným prvkom je tiež dátumovka na šiestej, ktorá je zložená z dvoch okienok a ktorá hodinkám prepožičala ich názov. Moment, keď dôjde k zmene dátumu a pomyselne sa tak zrodí nový deň, pôsobí na hodinkách skutočne magicky. Puzdro dopĺňa oceľový náramok, napriek tomu si hodinky zachovávajú formálny vzhľad, ktorý podčiarkujú aj také detaily, ako tenké oceľové ručičky.

TISSOT LE Locle AUTOMATIC: Nadčasová elegancia

Hodinky nesúce názov švajčiarskeho mesta Le Locle, v ktorom hodinárska firma sídli, ponúka nadčasovú eleganciu za primeranú cenu. Puzdro z ušľachtilej ocele v sebe ukrýva mechanický strojček, ktorého činnosť možno pozorovať skrz priehľadnú korunku. Elegantný ciferník chránený zafírovým sklíčkom zaujme rímskymi číslicami a dekoratívnym vzorom, od ktorého ťažko odtrhnete pohľad. V kombinácii s koženým remienkom sa jedná o skvelú voľbu k spoločenskému obleku.

Vyrazte aj vy do spoločnosti s pánskymi hodinkami, ktoré podtrhnú vašu osobnosť. Výber vám uľahčí prehľad najobľúbenejších spoločenských hodiniek a recenzie na Heureka.sk. Ďalšie tipy a rady pre výber tých správnych hodiniek nájdete aj na Heureka.cz.