Robert Fico patrí k verejným odporcom očkovania proti ochoreniu COVID-19. Aj to je jedným z dôvodov, prečo iba neveriacky krúti hlavou nad rozhodnutiami súčasnej vlády, ktorú tvrdo kritizuje. Je totiž presvedčený, že sú obmedzované práva každého občana.

Je to pár dní, čo bývalý trojnásobný premiér oznámil, že neverí v očkovanie a neplánuje absolvovať vakcináciu proti koronavírusu. Podľa jeho vyhlásenia ide o obrovský biznis farmafiriem a médií, ktoré zavádzajú občanov očkovacími kampaňami. Fico taktiež upozornil, že bude bojovať za dobrovoľnosť očkovania, keďže podľa zákona nemožno nikoho nútiť k vakcinácií.

Tento názor zastáva už niekoľko mesiacov, no jeho vyjadreniam neuverila poslankyňa Jana Bittó Cigániková. Tá je totiž presvedčená, že šéf strany Smer-SD je predsa len zaočkovaný. Jeho postoj označila za marketingovú taktiku, vďaka ktorej získa na svoju stranu nespokojných voličov.

Mala ho taktiež prezradiť účasť na Špecializovanom trestnom súde na pojednávaní so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Vrátil sa totiž zo zahraničnej dovolenky a oficiálne mal byť v karanténe. ,,On podľa mňa zaočkovaný je. Jednak sa vrátil zo zahraničia a nešiel do karantény, a predsa on nebude papaláš s výnimkou, keď to toľko kritizoval. A tiež je verejne známou informáciou, že má lekára v Izraeli,“ otvorene napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo  |  Foto: FB/Robert Fico, Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo