Kristína Kövešová pravidelne ukazuje krutú realitu na Slovensku, pred ktorou si mnohí zatvárajú oči. Koľko odvahy musí mať toto útle žieňa, aby sa vydalo do Pentagonu, osád či sa stretla s násilníkmi i inými kriminálnikmi? O to viac je šokujúce, keď kolegyňa z rovnakého “fachu“ jej prácu spochybňuje!

Investigatívna redaktorka ešte v roku 2020 upozornila na obec Chminianske Jakubovany, kde sa pravidelne uskutočňujú psie zabíjačky. Osadníci vyrábajú psie masti, ktoré následne predávajú od 30 do 150 eur. Kövešová urobila k tejto téme niekoľko reportáží, počas ktorých bola napadnutá kameňmi, tehlami i palicami. Dokonca sa jej obyvatelia osady otvorene priznali, že občas psy pre účel výroby masti zabíjajú. Právoplatne sú za tieto činy odsúdené tri osoby, ktoré skončili s podmienkou a štvrtá osoba sa nachádza vo väzbe.

Zuzana Kovačič Hanzelová však spomínanú obec nedávno navštívila, a dokonca o tomto zážitku napísala aj článok. Podľa jej slov nedochádza k žiadnemu ohadzovaniu kameňmi po cudzích ľuďoch a nie ešte k psím zabíjačkám. ,,Medzi nami pobehujú psy a ja sa stále čudujem, že televízia Markíza opakovane vysiela reportáže, ako v tejto osade po novinárke hádžu Rómovia kamene. Stojíme tu traja cudzinci. Jediné, s čím sme sa v každej komunite za tieto dni stretli, je prijatie,“ uvádza sa v článku, ktorý je zverejnený na sme.sk.

Vyjadrenia redaktorky rozhodne neunikli ani obľúbenej markizáčke, ktorá ostala nepríjemne prekvapená. Nová tvár relácie Reflex upozornila, že psie zabíjačky potvrdili nielen jej reportáže, ale aj polícia. Zamestnanci Štátnej a veterinárnej správy dokonca zaistili množstvo psích lebiek prerazených sekerou.

Podľa jej slov majú vyšetrovatelia množstvo nepopierateľných dôkazov, a dokonca sa touto témou bude zaoberať aj výbor pre pôdohospodárstvo v NR SR. ,,Je dôležité hovoriť aj o tejto problematike otvorene bez nenávisti a zahmlievania. Som krimi redaktorka a riešim trestnú činnosť bez ohľadu na to, kde sa deje a kto ju pácha. Je pochopiteľné, že keď rozdávate cukríky, vítajú vás a keď ukážete trestnú činnosť, hnevajú sa. My ako novinári tu máme byť pre ľudí, pomáhať, komunikovať,“ povedala Kristína pre plusku.sk, pričom v osade jej uštedrili ranu kameňom do hlavy.

Reportáže Kristíny Kövešovej si môžete pozrieť  >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: IG/zuzanahanzelova, FB/Profil zločinu