Vyplácanie trinástych dôchodkov je naďalej jednou z najdiskutovanejších tém na politickej pôde. Rozdielne názory sú v tomto smere aj v koalícií, pričom sa seniormi zaoberá predovšetkým strana Sme rodina.

Nie je to tak dávno, čo minister financií Eduard Heger v mimoriadnej relácií televízie Markíza upozornil, že ročne by vyplatenie trinástych penzií stálo krajinu viac ako 430 miliónov eur. Táto suma dokonca nie je ani zarátaná v rozpočte, keďže minulá vláda odsúhlasila zákon pár hodín pred koncom svojho vládnutia.

Boris Kollár však naďalej trvá na tom, že seniori musia dostať minimálne viac ako doteraz. V opačnom prípade je schopný odísť z koalície. Rovnakého názoru je aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, ktorý stále verí vo vyplatenie trinástych dôchodkov už tento rok.

Po stretnutí so seniorskými organizáciami však prišiel Krajniak s novým návrhom. Podľa jeho slov stojí výchova jedného dieťaťa do dovŕšenia 20 roku života rodičov od 50 do 70-tisíc eur. Práve kvôli svojim ratolestiam obetovali kariéru či časť príjmu. Považuje tak za správne, aby dostali milujúci rodičia ,,symbolické“ poďakovanie.

Člen strany Sme rodina následne všetkých prítomných prekvapil svojím vyjadrením. ,,Pracujúce deti by mali prispievať na penzie svojich rodičov. Išlo by o princíp troch grošov, kedy deti vracajú peniaze svojim rodičom za výchovu a takto im symbolicky pomáhajú,“ uviedol na tlačovej besede Krajniak.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Politikum  |  Foto: FB/Milan Krajniak, Pixabay  |  Video: Streamable.com