Koalícia prišla s pozmenenými opatreniami, ktoré platia od dnešného dňa (10. decembra). Podľa slov premiéra malo ísť o určitý kompromis, aby sa občania, a hlavne podnikatelia mohli aspoň trochu “nadýchnuť“. Mnohí z nich to však považujú za výsmech, ktorý ich úplne zruinuje.

Najnovšie opatrenia rozhodne nevyriešili ekonomické problémy podnikateľov z oblasti gastra a cestovného ruchu. Otvorenie hotelov a lyžiarskych stredísk na dva týždne považujú za nedostatočné. Taktiež obmedzenie ubytovacej kapacity bez možnosti navštevovať reštaurácie nie sú, podľa nich, uvoľnením protipandemických pravidiel.

Zväz cestovného ruchu SR (ZCR SR) taktiež upozornil, že počas lockdownu je stále možný voľný pohyb ľudí či vycestovanie slovenských občanov do okolitých krajín. Aj z tohto dôvodu považujú podnikatelia opatrenia za nejasné, neúčinné a nelogické. ,,Odmietame byť rukojemníkmi rozhodnutí vlády, ktoré sú neúčinné, neprispejú k zlepšeniu epidemiologickej situácie a v konečnom dôsledku spôsobujú iba zbytočné ekonomické škody domácim podnikom v cestovnom ruchu,” informoval v oficiálnom stanovisku prezident ZCR SR Marek Harbuľák.

Dokonca stále nie je jasné, ako bude vyzerať zimná turistická sezóna po 9. januári, v dôsledku čoho sa zamestnávatelia nevedia pripraviť na nastavené pravidlá. ,,Vyzývame Vládu SR, aby prehodnotila ohlásené pravidlá pre poskytovanie služieb cestovného ruchu za primeraných podmienok ako v iných oblastiach spoločnosti tak, aby tieto podmienky boli porovnateľné s podmienkami v okolitých krajinách. Zároveň žiadame, aby boli zverejnené jasné kritéria a podmienky pri splnení ktorých sa bude uplatňovať Covid automat,” dodal Harbuľák.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zcrsr.sk  |  Foto: Pixabay, YT/HNtelevízia