V posledných dňoch sa sociálnymi sieťami začalo šíriť varovanie pred podozrivou bielou dodávkou. Celým prípadom sa už začala zaoberať polícia, ktorá prešetruje informácie o upozorneniach, podľa ktorých majú byť rodičia mimoriadne opatrní.

Varovanie o podozrivej bielej dodávke zverejnila obec Miloslav. ,,…neznáme osoby oslovili z idúcej 3-dverovej dodávky bielej farby s posuvnými zadnými dverami mladistvého žiaka tunajšej základnej školy s cieľom nalákať ho do vozidla, pričom mu núkali sladkosti,“ uvádza sa na oficiálnej stránke obce.

Podľa zverejnených informácií ich žiak niekoľkokrát odmietol, na čo dodávka odišla. Malo ísť o dve osoby vo veku okolo 50 rokov. Maloleté dieťa následne utekalo domov a povedalo rodičom, čo sa stalo. O pár dní sa mali udiať dve podobné situácie v Bratislave, kde sa údajne pokúšali o únos dvoch dievčat.

Polícia sa začala zaoberať všetkými oznámeniami. Muži zákona pri preverovaní podnetov dospeli k jasnému záveru. ,,…v rámci intenzívneho vyšetrovania jednoznačne preukázali, že k pokusom o únos nedošlo a hodnovernosť oznámení sa nepotvrdila,“ uviedol Policajný zbor na sociálnej sieti. Podľa oficiálneho stanoviska polície sú všetky príbehy o pokuse o únos detí čistým výmyslom.

Oficiálne varovanie obce Miloslavov

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj  |  Foto: miloslavov.sk, Pexels, IG/policiaslovakia