Po očkovacej lotérií prišiel Igor Matovič nedávno s novým nápadom na motivovanie ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Tentokrát išlo o finančné bonusy pre seniorov, no minister financií sa poriadne prerátal, keďže niektorí nedostanú vôbec nič!

Predseda strany OĽaNO pred pár dňami navrhol zavedenie rekreačných a gastro poukazov v hodnote 500 eur pre seniorov nad 60 rokov výmenou za to, že sa dajú zaočkovať. ,,Najefektívnejšie riešenie, ktoré je, je pokúsiť sa urobiť všetko pre to, aby ľudia, ktorí sú najviac ohrození covidom, boli ešte včas pred Vianocami buď preočkovaní treťou dávkou, a tí, čo zatiaľ zaočkovaní neboli, aby boli zaočkovaní ešte pred Vianocami prvou dávkou,“ vyhlásil na tlačovej konferencií.

Poslanci v parlamente napokon schválili 300 eur pre každého zaočkovaného občana nad 60 rokov, pričom budú vyplatené v hotovosti. Igor Matovič následne detailne vysvetlil podmienky, za ktorých si dôchodcovia môžu prilepšiť. V nastavenom systéme ministerstva financií sa však nenachádzajú všetci.

Ide o seniorov, ktorým vyšla 2. dávka vakcíny ešte pred 30. júnom a nemôžu sa zaočkovať treťou dávkou, keďže sa nakazili koronavírusom. Ďalšie očkovanie sa tak neodporúča, keďže samotné prekonanie ochorenia COVID-19 sa považuje za posilnenie imunity na niekoľko mesiacov. Mnohí Slováci sa tak cítia ukrivdení a žiadajú od expremiéra okamžitú nápravu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay