Šťastný domov je relácia, ktorá na Markíze plní sny ľudí, ktorí nemajú prostriedky na to, aby si dokázali pomôcť sami. Na čele s moderátorkou Janou Hospodárovou sa tím robotníkov každý týždeň vydáva do novej domácnosti, ktorej potom zveľadia príbytok. Často sa dostanú do obydlia, ktoré nespĺňa ani základné podmienky potrebné pre slušný život. Tak to bolo aj v prípade rodiny Janečkovcov.

Rozvedená matka troch detí, Anna Janečková, žila so svojou rodinou v zanedbanom dome v obci Vrbovce. Museli žiť v stiesnených priestoroch domu s plesnivými stenami a toaletou na dvore. Päťdesiatročný dom im televízia pomohla zrekonštruovať, a jeho predajnú cenu tak zvýšila o desiatky tisíc eur.

Rodina Janečkovcov v relácii Šťastné bývanie
Rodina Janečkovcov

Utrápená matka dvoch synov a dcéry v epizóde, ktorú mali diváci možnosť vidieť na obrazovkách televízie 17. januára 2017, uviedla, že je pre ňu finančne nereálne akokoľvek pomôcť zlepšiť katastrofálne podmienky ich obydlia. Okrem toho sa vyjadrila, že sama prežíva dni, počas ktorých rozmýšľa, či má život význam alebo nie.

Dom Anny Janečkovej
Záber domu Anny Janečkovej z relácie Šťastný domov

Pomoc Markízy bola v domácnosti viac ako vítaná a rodina prejavila obrovskú vďaku. Neprešli však ani dva mesiace od odvysielania epizódy a Anna sa už rozhodla svoj prerobený dom predať! Na stránke realitnej agentúry totiž visí inzerát s ponukou domu vo Vrbovciach za 66 000 eur. Pri inzeráte sú okrem ceny uvedené aj rekonštrukcie, ktoré boli na dome vykonané.

Inzerát zo stránky Pegasreal.sk
Inzerát zo stránky realitnej kancelárie

Vynaliezavá matka teda zrejme využila situáciu a do relácie sa prihlásila len preto, aby mohla na vynovenom dome zarobiť.

Zdroj: Markiza.sk, Pegasreal.sk, Cas.sk | Foto: YouTube, Videoarchiv.markiza.sk, Pegasreal.sk