Sociálnymi sieťami sa spustila veľká marketingová kampaň, ktorá sľubuje kupón na nákup v hodnote 100 eur. Následne ho údajne môžete použiť v niekoľkých vybraných obchodných reťazcoch. Ide však o podvod!

Prostredníctvom sociálnych sietí a aplikácie WhatsApp začali zákazníkom prichádzať správy, ktoré ponúkajú falošné poukazy v obchodných reťazcoch Tesco, Penny Market a Lidl. Incident bol zachytený v susednom Česku, pričom darčekové poukazy sa majú pohybovať vo výške 2-tisíc až 20-tisíc českých korún. Cieľom podvodníkov je vylákať osobné údaje a peniaze od ľudí.

Nie je vylúčené, že sa podvodníci pokúsia okradnúť aj slovenských zákazníkov. V minulosti bol zaznamenaný prípad v súvislosti s obchodným reťazcom Lidl, ktorý toho času upozornil Slovákov aj na sociálnej sieti. ,,…naša spoločnosť s týmto nemá nič spoločné. Prosím, buďte opatrní a nezapájajte sa do podobných aktivít zverejnených mimo našich oficiálnych stránok,“ uvádzalo sa vo vyhlásení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blog.avast.com  |  Foto: Foto: Facebook/Billa, Facebook/Tesco, Facebook/Kaufland Slovenská republika, Facebook/Terno, Facebook/LIDL Slovensko