Už pred pár rokmi sme si mysleli, že za benzín a naftu platíme neuveriteľné sumy, no v poslednej dobe je to snáď ešte horšie. Kde vo vašom kraji sa však oplatí natankovať?

Momentálne ceny 95-oktánového benzínu dosahujú priemernej výšky 1,393 eura za liter a nafta stojí priemerne 1,263 eura za liter. V porovnaní s minulým rokom tak zaplatíte za plnú nádrž približne o 5,50 eura viac za benzín a o 7 eur viac za naftu.

Odborník Boris Tomčiak prezradil pre portál pluska.sk, že za zdražovaním vidí dve príčiny. Tým prvým je zdražovanie ropy na svetových trhoch a druhým dôvodom je oslabenie eura voči americkému doláru. Myslí si, že toto zdražovanie by malo pokračovať ešte minimálne do konca mája.

Portál pluska.sk prináša aj mapu krajov Slovenska a miesta, kde v nich natankujete približne najlacnejšie. V Bratislavskom kraji je to napríklad Jurki Limbach, v Trnavskom sa to oplatí pri Tescu Senica, v Trenčianskom zasa pri Tescu Dubnica nad Váhom, v Nitrianskom natankujete lacnejší benzín na GAS Dolné Lefantovce a naftu v Jurki Hurbanovo, v Žilinskom je to Metro Žilina, v Banskobystrickom zasa Metro Zvolen, v Prešovskom je to BIO-plus Veľká Lomnica – výjazd z obce smer Poprad a v Košickom sa to oplatí v Jurki Košice, Južná Trieda 66.

Lacnejšie však ako u nás natankujete v susednom Česku, Rakúsku, Maďarsku a Poľsku.

Zdroj: pluska.sk | Foto: pixabay.com