Pohreb Karla Gotta sa pre verejnosť začal v ranných hodinách, pričom fanúšikovia pred bránami Žofína aj prespávali. Ľuďom z celej Európy sa tak naskytol dojemný pohľad na smútiacich, ako aj na zronenú dcéru.

Pohreb Karla Gotta (†80) so štátnymi poctami sa oficiálne začal a od skorých ranných hodín sú brány pražského Žofína otvorené pre verejnosť. Fanúšikovia pritom neváhali pred budovou aj nocovať, aby sa k maestrovi dostali čo najskôr a vzdali mu poctu.

Posledné zbohom mu prišla dať z Fínska aj jeho dcéra Dominika, ktorej finančne pomohla Gottova manželka Ivana. Už z prvých záberov z letiska je zrejmé, že prežíva ťažké obdobie a na tvári sa jej zračí veľký smútok, foto >>> TU <<<. Následne sa ubytovala v 5-hviezdičkovom luxusnom hoteli Ambassadaro Zlatá Husa, kde prečká až do obradu.

Počas rozlúčky s verejnosťou milovaného otecka budú, naopak, chýbať najmenšie dcérky Charlotta Ella (13) a Nella Sofia (11). Uchrániť ich pred stresom, smútkom a tlakom verejnosti sa rozhodla Ivana, ktorá ale zoberie deti na súkromný obrad v sobotu. Momentálne sa pred rakvou umelca zbiehajú ľudia, ktorí smútočnú atmosféru s kvetmi a piesňami Gotta znejúcimi sálou zachytávajú na videá a fotografie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/DVTV, Facebook/Karel Gott