POHREB Milana Lučanského: Na dojímavý obrad prišiel aj Kaliňák!

Dátum:

O 14-tej hodine sa oficiálne začal smútočný obrad v obci Štrba (okres Poprad). Milana Lučanského pochováva rodina, no aj bývalí kolegovia a verejnosť, ktorej sa jeho smrť dotkla. Premiér Igor Matovič nechal na obrad poslať veniec spolu s Borisom Kollárom. Roman Mikulec vyvesil pred budovou prezídia čiernu vlajku.

Na obrad dorazili stovky smútiacich Slovákov, ktorí čakali pred kostolom a cez reproduktory počúvali omšu pre zosnulého, zatiaľ čo najbližšia rodina vrátane jeho mamy a sestry sa lúčila v kostole. Po skončení bolo vidieť viacerých smútiacich, ako zadržiavajú slzy a odvracajú zrak od vynesenej rakvy s telom generála. Pred kostolom stáli aj vojnoví veteráni, ktorí prišli Lučanskému vzdať poslednú poctu a pri rakve hromadne salutovali.

Pohrebné auto sa so smútiacim davom niekoľkých stovák ľudí a rodinou krátko po tretej hodine presunulo na cintorín, kde sa do mikrofónu so zlomeným hlasom prihovárali viacerí blízki. Medzi tými, čo sa prišli rozlúčiť, vidieť aj Roberta Kaliňáka či Štefana Harabina bez rúška. Bývalý minister vnútra sa pritom pred kamerou rozčuľoval, že pred vstupom do kostola sa zapisovali mená zúčastnených osôb a situáciu prirovnal k roku 1989.

Na obrad napokon nedorazil Peter Pellegrini ani Denisa Saková, ktorí vo videu uviedli, že nechcú poslednú spomienku politizovať, a zároveň chcú rešpektovať protipandemické opatrenia vlády. Smútiacej rodine poslala list s doposiaľ neznámym obsahom aj prezidentka Zuzana Čaputová.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto:  FB/Plus JEDEN DEŇ, eReport, Milan Lučanský, Televízia Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Neuveriteľná premena exfarmárky: Po 2 rokoch od šou je na nepoznanie!

Prostredníctvom reality šou Farma spoznali diváci už množstvo výrazných...

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....