Je to iba pár hodín, čo rodina i priatelia odprevadili 18-ročnú Linh na druhý svet. Mladé dievča zomrelo pod kolesami auta bývalej missky Daniely Kralevich, ktorá ju zrazila na priechode pre chodcov v plnej rýchlosti. Smutná tragédia zomkla vietnamskú komunitu viac ako kedykoľvek predtým.

Pred pár dňami vyhasol na Tomášikovej ulici v Bratislave život mladej gymnazistky. Ohľadom prípadu momentálne prebieha vyšetrovanie a vodička Daniela Kralevich zatiaľ nebola oficiálne obvinená. Rodina si však uvedomuje, že im už nikto milovanú Linh nevráti.

Aj keď sa 18-ročná žena narodila na Slovensku, jej rodičia pochádzajú z Vietnamu. Pohreb sa tak konal v duchu zahraničných tradícií. Smútočný sprievod sa zastavil aj na mieste, kde dievča prišlo o život. Práve tu položili príbuzní zosnulej nápoje, ovocie, a dokonca niektorí rozsypávali ryžu.

Hovorkyňa vietnamskej komunity Trang Pham Thi Thu uviedla, že dôvodom tohto zvyku je, aby po ceste na druhý svet nebola hladná. Linh bola totiž milovníčkou dobrého jedla, a zároveň je to prejav starostlivosti rodiny o milovanú osobu. Celá udalosť bola taktiež sprevádzaná modlitbami. Rakva s telom študentky bola následne poslaná na poslednú cestu okolo jej domova, školy, miesta, kde sa narodila i zomrela. Na záver prebehol oficiálny pohreb.

Snímky z poslednej rozlúčky môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: joj.sk