Koncom septembra minulého roka došlo k vážnej autonehode, ktorá otriasla celým Slovenskom. Traja vodiči neprimerane rýchlou jazdou pripravili o život 57-ročného muža, ktorý sa nachádzal v aute so svojou manželkou a synom. Šialené preteky majú dohru po šiestich mesiacoch od nehody.

Je tomu viac ako pol roka, čo došlo v okrese Dolný Kubín k vážnej autonehode. Traja Poliaci si totiž dokazovali svoje pretekárske zručnosti na luxusných automobiloch značiek Porsche, Ferrari a Mercedes, pričom sa čelne zrazili s oproti idúcim vozidlom. Otec rodiny Štefan tak chybou arogantných mladíkov zomrel pred očami vlastnej rodiny.

Mimoriadne šokujúci je však fakt, že jeden z vodičov, 27-ročný Adam Szczublinski, požiadal o prepustenie na slobodu, pričom mu bolo po určení niekoľkých podmienok vyhovené. ,,Väzba bola nahradená písomným sľubom, ponúknutou peňažnou zárukou a dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súčasne mu bola aj uložená povinnosť nosiť technický monitorovací prostriedok, ľudovo povedané náramok,“ uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Žiline, Lenka Belavá pre tvnoviny.sk.

Vodič, ktorý zložil kauciu vo výške 20 000 €, nemôže opustiť hranice Žilinského samosprávneho kraja, pričom sa mieni osobne ospravedlniť aj pozostalým. Podľa znaleckých posudkov nespáchal šofér žltého Ferrari rozhodujúce zavinenie smrteľnej nehody, ale iba zločin všeobecného ohrozenia. Mužovi, ktorý je momentálne vyšetrovaný na slobode, aktuálne hrozí trest odňatia slobody od 4 do 10 rokov.

Nehoda je zachytená vo videu

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Facebook/Polícia SR, Pixabay  |  Video: YouTube