V týchto dňoch sa bude konať rozsiahla policajná akcia po celom Slovensku. Posledné mesiace totiž vodiči dosiahli niekoľko rekordov, ktoré rozhodne nie sú dobrou vizitkou na našich cestách. Pripravte sa preto na dopravno-preventívnu akciu s názvom ,,Zodpovednosť“.

Od 22. do 26. augusta sa na slovenských cestách uskutoční akcia, ktorú organizuje Policajný zbor v spolupráci so Slovenským združením výrobcov piva a sladu. Cieľom je upozorniť vodičov na nebezpečenstvo alkoholu za volantom. Šoféri, ktorým pri kontrole nebude zistený žiadny alkohol v dychu, dostanú za odmenu nealkoholické pivo.

Policajné štatistiky totiž preukázali, že v porovnaní s minulým rokom sa za posledných sedem mesiacov stalo o 641 dopravných nehôd viac. Celkovo ich doteraz bolo 7 035, pričom kritickými sa stali stredy a piatky. V roku 2021 došlo k 838 nehodám, ktoré zavinili vodiči pod vplyvom alkoholu. Tento rok je to momentálne 829 kolízií kvôli alkoholu.

Slováci však pijú za volantom viac ako minulý rok, keďže pri cestných kontrolách bolo zistené požitie alkoholu u 6 250 vodičov. Vzhľadom na údaje z minulého roka došlo k nárastu o 12,4 %. Najkritickejším mesiacom bol január, počas ktorého takmer polovica ,,chytených“ vodičov mala jedno promile a viac. Už druhý rok si drží prvenstvo Žilinský kraj v súvislosti s nehodami, ktoré zavili opití šoféri.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR |  Foto: FB/Polícia SR-Žilinský kraj, Polícia SR, Pixabay