Fantastické výsledky prinieslo niekoľkomesačné vyšetrovanie policajtov Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. V hlavnom meste Slovenska totiž klepli po prstoch dílerom, ktorí páchali na území Bratislavského kraja drogovú trestnú činnosť.

Po obšírnom vyšetrovaní bol policajnými zložkami obvinený 32-ročný Filip Č. zo zločinu  nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spáchaného závažnejším spôsobom konania. Muž z okresu Senec mal od januára 2018 zabezpečovať pre neznáme osoby omamné a psychotroplné látky, pričom ich skladoval v jednom z rodinných domov v obci Chorvátsky Grob.

“Okrem iného bolo zaistené väčšie množstvo béžového kryštalického materiálu nachádzajúceho sa v rôznych plastových, sklenených nádobách resp. plastových vreckách, ako aj sušený rastlinný materiál nachádzajúci sa v plastovom vrecku s tlakovým uzáverom. Celkovo bolo v rámci prehliadky zaistených viac ako 140 stôp, pričom z tohto počtu bolo expertíznemu skúmaniu podrobených s prihliadnutím na časové hľadisko len 6 stôp,” uviedol hovorca Policajného zboru Michal Szeiff.

Expertíza napokon preukázala, že z kompletne skúmaného množstva materiálu bolo možné vytvoriť 615 jednotlivých dávok drogy. Testom však budú podrobené aj ďalšie zaistené stopy, pri ktorých bude pravdepodobne rovnako preukázaná prítomnosť omamných a psychotropných látok vo väčšom množstve.

Okrem drog bola v dome políciou zaistená i krátka strelná zbraň spolu s muníciou, na základe čoho bude zatknutý muž stíhaný aj vo veci zločinu za nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Vo vnútorných priestoroch domu tiež zložky objavili aj destilačné zariadenie, na ktorom bolo vyrobené presnejšie nezistené množstvo liehu, čo je rovnako považované za trestný čin.

“Vyvodenie ďalšej trestnoprávnej zodpovednosti voči už obvinenému mužovi je v súčasnej dobe predmetom ďalšieho vyšetrovania. Za uvedené konanie mu v zmysle trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov,” dodal Michal Szeiff.

Zdroj: Polícia