Policajný prezident Lučanský reaguje: Desivé detaily útoku vo Vrútkach!

Dátum:

Príslušníci policajného zboru momentálne riešia prípad, ktorý sa stal na základnej škole vo Vrútkach. Na mieste sa už nachádza aj policajný prezident Milan Lučanský, ktorý objasnil detaily útoku.

Útočníkom bol 22-ročný muž pochádzajúci z Martina, ktorý v minulosti základnú školu, na ktorej došlo k nešťastiu, navštevoval. Do priestorov školy vnikol násilím, pričom rozbil sklenenú vitrínu. Pracovníci inštitúcie mu chceli zabrániť vstúpiť dnu, keď vytiahol nôž.

Slovák následne smrteľne zranil zástupcu riaditeľa školy a zaútočil aj na školníka a riaditeľku. Jeho besnenie však týmto útokom neskončilo a vrazil do jednej z tried. Tu pobodal učiteľku, ktorá je ťažko zranená, a dve deti, ktoré majú taktiež bodnorezné rany.

Bývalý žiak sa po útoku rozhodol pre útek, v ktorom mu chcel zabrániť zranený školník, no medzitým prišli policajti. Útočník aj ich ohrozoval nožom, v dôsledku čoho použili zbraň, pričom streľným zraneniam podľahol priamo na mieste. Dvaja policajti sa pri zásahu taktiež zranili, keďže guľky sa odrazili. Momentálne sú hospitalizovaní.

Vo Vrútkach, kam smeruje už aj minister vnútra Roman Mikulec, sa momentálne nachádza posttraumatický tím, ktorí poskytuje pomoc žiakom, a predovšetkým rodičom zranených detí. Smutnou bilanciou udalosti sú však dvaja mŕtvi a sedem zranených osôb vrátane dvoch detí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR  |  Video: Streamable.com

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...