Policajný zbor sa momentálne zaoberá kurióznym prípadom, ktorý vyvoláva množstvo otázok. Z dohľadu mal totiž zmiznúť dopravný policajt, čo už začal riešiť aj Úrad inšpekčnej služby. S jeho pátraním je však spojená aj čiastka viac ako 100-tisíc eur, po ktorých niet ani stopy.

Dopravný policajt z Okresného dopravného inšpektorátu záhadne zmizol pred pár dňami. Poslednýkrát bol Tomáš S. videný na banskobystrickej autobusovej stanici. Mala ho tam odviezť priateľka. Spolu s mužom zákona však zmizlo aj viac ako 100-tisíc eur, ktoré mal spoločne s kolegami vyzbierať na pokutách.

40-ročný policajt mal raz za mesiac odovzdať vyzbierané peniaze z pokút. V poslednom období si však väčšinu nechával pre seba a kompetentným odovzdal iba zlomok z celkovej sumy. Kolegovia si jeho správanie nevedia vysvetliť, nakoľko bolo otázkou času, kedy sa jeho podvody prevalia. V Policajnom zbore je viac ako 10 rokov a patril k ukážkovým zamestnancom, pričom v službe neraz zachránil aj niekoľko ľudských životov.

Momentálne má Tomáš vypnutý telefón a príbuzní sa s ním nevedia skontaktovať. V celej záležitosti už začal konať nadriadený policajta, ktorý spracováva návrh na jeho prepustenie zo služobného pomeru. Zmiznutím Slováka a peňazí sa zároveň zaoberá Úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra. Trestné konania majú byť v počiatočnej fáze. Čistky však nastali aj v prípade nadriadených, ktorí pocítili následky potom, čo nezachytili pochybenie policajta. Jeden z nich odchádza do civilu a druhý bude preradený na nižšiu pozíciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: IG/policiaslovakia