Slovenskom momentálne rezonuje šokujúci prípad, ktorý sa mal odohrať len pred pár dňami v Krompachoch. Podľa rodičov mali policajti napadnúť ich deti a pri bitke sa im dokonca vyhrážať. Nepríjemný incident sa dostal aj do uší prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa rozhodla konať.

V utorok (28. apríla) mali policajti zbiť päť detí vo veku 7 až 11 rokov, ktoré sa hrali pri potoku v Krompachoch. Na školákov mali muži zákona dokonca údajne vytiahnuť aj služobnú zbraň. Na incident okamžite zareagovala Únia Rómov na Slovensku, ktorá žiada prešetrenie zo strany nezávislej komisie, a zároveň požiadala o stretnutie s premiérom, ministrom vnútra a verejnou ochrankyňou práv.

K predmetnému nevhodnému správaniu príslušníkov policajného zboru sa vyjadrila aj Zuzana Čaputová, ktorá kontaktovala policajného prezidenta Milana Lučanského. Hlava štátu požadovala vysvetlenie celého incidentu, čo však nie je možné, nakoľko stále prebieha vyšetrovanie.

Známa blondínka sa napokon rozhodla vyjadriť svoj názor k údajnému útoku. ,,Incident považujem za zlyhanie, ktoré je potrebné vyšetriť. Milan Lučanský prisľúbil, že incident dôkladne prešetrí policajná inšpekcia. V takých náročných podmienkach, aké spôsobuje karanténa ľudí žijúcich v chudobných obydliach, je obzvlášť dôležité konať nielen zákonne, maximálne profesionálne, ale najmä ľudsky,” nechala sa počuť prezidentka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: domov.sme.sk  |  Foto: YouTube/Redakcia spravodajstva PRESS, Facebook/Zuzana Čaputová