Malý chlapec mal obrovské šťastie, keď si ho v utorok (19. mája) v poobedňajších hodinách všimli príslušníci policajného zboru. Je viac ako pravdepodobné, že rýchlou reakciou mu doslova zachránili život.

Policajti prechádzali vo vozidle Zvolenom pri priehrade Môťová, keď si vedľa cesty v priekope všimli iba 8-ročného ležiaceho chlapca so zakrvavenou hlavou. Rana veľmi silno krvácala a bolo nutné okamžite konať. ,,Snažili sa ho upokojiť, nakoľko plakal a skontrolovali, či nemá aj ďalšie poranenia. Bol vystrašený a uzimený, preto ho zabalili do termoizolačnej fólie,“ opísala situáciu polícia na sociálnej sieti.

Muži zákona sa predovšetkým snažili zastaviť krvácanie niekoľkými obväzmi a privolali sanitku. Zdravotníci usúdili, že chlapcov stav je vážny a je nutné ho hospitalizovať a vykonať chirurgický zákrok. Neskôr bolo zistené, že dieťa spadlo z bicykla, v dôsledku čoho skončilo v priekope zmätené a boľavé. Incident však bude predmetom vyšetrovania, keďže otázkou zostáva, kde sa v osudný moment nachádzali jeho rodičia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Banskobystrický kraj  |  Foto: FB/Polícia SR, Pixabay