Slovenský Policajný zbor sa rozhodol pre modernizáciu policajných áut. Do hlasovania boli dokonca zapojení aj samotní občania, ktorí mali možnosť rozhodnúť o výbere dizajnu nových vozidiel. Po niekoľkých mesiacoch sa polícia napokon pochválila čerstvými prírastkami.

Slováci mohli na sociálnej sieti hlasovať za nový dizajn policajných vozidiel, pričom mali možnosť vybrať si z troch návrhov. Hlasovanie sa uskutočnilo v polovici júna tohto roka, pričom dali jasne najavo svoj názor. Výsledky ankety sa napokon pretransformovali aj do reformy polície.

Ministerstvo vnútra v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru využilo európske peniaze z Plánov obnovy a odolnosti. Došlo k nákupu 705 kusov nízko-emisných vozidiel, ktoré budú využívať muži zákona. Ďalších 47 kusov nízko-emisných áut je určených pre enviro políciu (ENVIRO) a Odbor riadenia kriminálnych analýz (ORKA). 8 kusov dodávok s prestavbou pre vyšetrovateľov sa dostane do rúk Národnej centrály osobitných druhov kriminality (NCODK).

Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec je presvedčený, že ľudia si zaslúžila moderný Policajný zbor spojený s profesionálnym výkonom. Detaily dizajnu nových vozidiel popísal policajný prezident. ,,Nové farby používajú polície naprieč Európou. Odborníci vybrali žltú, pretože má špeciálne fyzikálne vlastnosti, má vysokú viditeľnosť aj za znížených svetelných podmienok. Kombinácia týchto farieb je považovaná celosvetovo za farbu polície,“ uviedol Štefan Hamran.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Ministerstvo vnútra SR  |  Foto: FB/Ministerstvo vnútra SR, YT/SME