Krimi Polícia chytila agresívnych útočníkov z MHD: Neuveríte, koľko majú rokov!

Polícia chytila agresívnych útočníkov z MHD: Neuveríte, koľko majú rokov!

Uplynulý týždeň došlo v hlavnom meste Slovenska k brutálnemu incidentu, pri ktorom bol v mestskej hromadnej doprave fyzicky napadnutý manželský pár v stredných rokoch. Aj vďaka pomoci dvoch svedkov, ktorí sa v čase šokujúcej udalosti nachádzali priamo v MHD, sa polícii podarilo vypátrať dvoch z útočníkov, pričom boli prevezení do väzby.

Je tomu práve týždeň, čo celé Slovensko šokoval neprípustný incident z Bratislavy, kedy bol neznámymi útočníkmi napadnutý manželský pár. V mestskej hromadnej doprave upozornil skupinku mladých ľudí, ktorá sa správala mimoriadne hlučne, v dôsledku čoho boli agresormi napadnutí priamo v dopravnom prostriedku. Policajný zbor okamžite zahájil vyšetrovanie, pričom obvinenie vzniesol voči dvom osobám- osemnásťročnému Ondrejovi Á. a osemnásťročnému Stanislavovi G. z Bratislavy.

Ako uvádza polícia SR, obvinení nastúpili spolu s ďalšími dvoma mladistvými do autobusu na zastávke SAV v smere na zastávku Damborského. „Počas jazdy autobusom sa táto skupinka správala hlučne, fajčili, robili neporiadok a rozhadzovali rôzne predmety. Jeden z cestujúcich, 52-ročný muž, ktorý bol zasiahnutý jedným z hodených predmetov, skupinku slušne napomenul. Skupinka štyroch mladíkov pristúpila k tomuto mužovi a následne ho mal obvinený Ondrej fyzicky napadnúť viacerými údermi päsťami do oblasti tváre. Úderom päsťami do oblasti tváre sa nevyhla ani vedľa sediaca 50-ročná manželka muža. Po fyzickom útoku druhý obvinený – Stanislav, začal manželom vulgárne nadávať a vyhrážať sa im fyzickou likvidáciou. Bezprostredne po napadnutí skupinka mladíkov z autobusu vystúpila a odišla,“ uviedol Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Na základe zhromaždených dôkazov bol v týchto dňoch 18-ročný Ondrej A. obvinený zo zločinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva, za ktorý v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov. Stanislava G., naopak, obvinili zo zločinu vydierania a prečinu nebezpečného vyhrážania, za ktorý v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na dva až šesť rokov. Obaja obvinení sú v súčasnej dobe stíhaní väzobne.

Zdroj: Polícia | Foto: imhd.sk

Exit mobile version