Polícia Slovenskej republiky v týchto týždňoch nepodlieha len povinnosti kontrolovať občanov v rámci protipandemických opatrení, no činná je neustále aj pri krádežiach či iných priestupkoch. V uplynulých dňoch zasahovali muži zákona v Trnave, kde z dvojnásobnej krádeže obvinili len 17-ročného M.Z.!

Mladistvý zlodej si v priebehu týždňa vyhliadol na ulici 81-ročnú bezbrannú ženu, ktorá išla po chodníku na sídlisku Prednádražie v Trnave. Starenke vytrhol z ruky nákupnú tašku, v dôsledku čoho spadla na zem a tínedžer utiekol smerom k cintorínu na Kamennej ceste. Tu ho už po pár minútach prekvapila na základe výpovede svedka polícia, ktorej tvrdil, že si šiel iba zabehať.

„Celú dobu sa správal podráždene a bol zjavne nervózny. Policajná hliadka ho zadržala a odviezla na výsluch. Kabelku aj s osobnými vecami policajti našli odloženú pri odpadkovom koši,“ uviedla k prípadu hovorkyňa Zlatica Antalová. Ako sa napokon ukázalo, 17-ročný kriminálnik okradol len pár dní predtým so svojim komplicom aj 69-ročnú ženu, ktorá po útoku utrpela zlomeninu ramennej kosti

„Vyšetrovateľ obvinil mladistvého z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spolupáchateľstvom a podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Za tento skutok hrozí vinníkovi odňatie slobody na 10 až 15 rokov. Nakoľko je mladistvý, trest sa mu skráti na polovicu,“ dodala hovorkyňa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol