19. júla sme vás informovali o väzňovi, ktorý utiekol z pracoviska v Kalamenoch pri Ružomberku. Okamžite po ňom začali pátrať muži zákona, pričom využili aj pátracie psy. Oboznámená bola i široká verejnosť, ktorú polícia požiadala o pomoc.

Polícia v týchto dňoch upozorňovala na Stanislava Oračku, väzňa na úteku, ktorý mohol byť ozbrojený a nebezpečný. Napokon trvalo 28 hodín, kým muži zákona odsúdeného zadržali. Všimol si ho totiž obyvateľ obce Likavka, ktorý rozvážal dôchodcom obedy.

Spomínaného väzňa malo prezradiť zvláštne správanie a netradičné oblečenie. Aj napriek veľkým horúčavám mal 33-ročný muž oblečených niekoľko vrstiev, na ktorých mal ešte aj reflexnú vestu. Taktiež mal oberať ovocný strom a nenásytne jesť jeho plody. Uvedomelý občan zalarmoval políciu, ktorá ho zatkla v centre obce. Aj pri zadržiavaní sa pokúsil o útek, no nemal šancu.

Trestanec tak bol nájdený o 10 kilometrov západne od miesta, kde zobral nohy na plecia. Noc zrejme strávil v blízkom lese pod Čebraťom. Čoskoro by sa mal postaviť pred sudcu, no po odpykaní si súčasného trestu pravdepodobne nastúpi na ďalší.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, FB/Polícia SR