Polícia hlási sprísnenie policajných kontrol: Na TOTO si dajte pozor!

Dátum:

Nakoľko sa pandemická situácia ohľadom koronavírusu naďalej zhoršuje, polícia Slovenskej republiky sprísňuje kontroly dodržiavania opatrení na území krajiny. Na sociálnej sieti informuje o sadzbách aj miestach, kde budú muži zákona hliadkovať v novom režime.

Polícia Slovenskej republiky naďalej vyzýva občanov k opatrnosti a žiada ich o prísne dodržiavanie opatrení. Vzhľadom k tomu pravidelne informuje ľudí aj na sociálnych sieťach o mastných pokutách, ktoré si prekročením momentálnych možností môžu privodiť. „V prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1 000,- Eur a v správnom konaní do 1 659,- Eur,“ konkretizuje profil slovenskej polície na sociálnej sieti.

Na dodržiavanie opatrení budú dohliadať v sprísnenom režime. Zvýšený počet policajtov bude hliadkovať na hlavných cestných ťahoch, ale aj na hraniciach medzi dvoma okresmi s územnou pôsobnosťou. Ďalej sa budú sustreďovať na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb, ako sú napríklad potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta. Železničné stanice a vlaky budú rovnako podliehať zvýšenému dohľadu dodržiavania opatrení.

Polícia vyzýva ľudí, aby mali so sebou cestou do zamestnania vierohodný dokument, ktorým preukážu nutnosť ich cesty. Kontrolované bude aj nosenie rúšok v interiéroch a exteriéroch, dodržiavanie karanténnych opatrení a obmedzenie fungovania prevádzok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky | Foto: pixabay.com, FB/Polícia Slovenskej republiky

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...