Je tomu už mesiac, kedy vo svojom dome vo Veľkej Mači prišiel o život novinár Ján Kuciak so snúbenicou Martinou Kušnírovou. Aby sa vyšetrovanie uberalo tým správnym smerom, generálna prokuratúra uvalila na celý prípad informačné embargo. Až teraz sa konečne prelomilo mlčanie a verejnosť sa dozvedela ďalšie informácie v prípade dvojnásobnej úkladnej vraždy dvoch nevinných ľudí.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár povolil Špeciálnej prokuratúre informovať verejnosť o nových zisteniach v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. K vražde došlo 21. februára 2018, čiže v stredu večer. Prokurátor ďalej prezradil, že bol zistený aj presný čas smrti Kuciaka a Kušnírovej v rozpätí približne 5 minút, no ten nechceli zverejniť.

“Neboli zistené žiadne stopy zápasu a s najväčšou pravdepodobnosťou nebolo nič odcudzené,” povedal prokurátor, ktorý si neželá zverejňovať svoje meno. Z ďalších informácii vyplýva, že na Martinu Kušnírovú strieľali jedenkrát, a to priamo do hlavy. Jána Kuciaka zasiahli dve guľky do srdca. V oboch prípadoch išlo o strely z guľovej zbrane kalibru 9 milimetrov.

Vypočutých bolo približne 200 ľudí a na prípade pracuje 10 vyšetrovateľov a 50 operatívcov. Novinári sa prokurátora pýtali na to, či je možné zverejniť identikit páchateľa, ktorým disponuje slovenská polícia. Ten to však odmietol z dôvodu, aby sa nenarušilo ďalšie vyšetrovanie prípadu.

Zdroj: TV Noviny.sk | Foto: YouTube, Facebook