Len pred niekoľkými hodinami prenikla na verejnosť informácia o obvinení poslanca zo Sme rodina. Martin Borguľa má podľa obvinenia vysvetľovať, prečo zaplatil úplatok vo výške 50-tisíc eur za to, že NAKA nebude jeho prípad vyšetrovať. Takto zareagoval Boris Kollár!

Štefan Hamran avizoval, že polícia obviní okrem predstaviteľov Smeru aj poslanca zo súčasnej koaličnej strany. Napokon sa prevalilo, že ide o Martina Borguľu zo Sme rodina, ktorý čelí obvineniu pre prečin podplácania. Boris Kollár po utorkovom rokovaní parlamentu debatoval s poslancami SaS Mariánom Viskupičom a Janou Bittó Cigánikovou, pričom netušil, že má stále zapnutý mikrofón.

Toto už sranda neni… Budem hlasovať za odvolanie Mikulca, ja vám hovorím,” rozčuľoval sa šéf hnutia. Poslankyňa Cigániková takýto priebeh rozhovoru pre Denník N potvrdila, no zároveň doplnila, že išlo o interný rozhovor, ktorý navyše prebehol pod vplyvom emócií: “Sú tam emócie, nech ste počuli čokoľvek, nepovažovala by som to za finálne,” vysvetlila. Rovnakú interpretáciu Kollárových slov podal aj Viskupič: “Ale zároveň po piatich minútach povedal, že bol v afekte.” Postoj šéfa Sme rodina sa tak ukáže až pri hlasovaní o Mikulcovom odvolaní.

Borguľa na tlačovej besede uviedol, že vo veci vystupuje ako poškodený a doposiaľ mu nebolo doručené obvinenie. Odmieta, že by sa jednalo v jeho prípade o úplatok a trvá na tom, že šlo o výpalné zo strany polície, pričom mal čeliť vyhrážkam aj voči svojej rodine. Na Martina Borguľu, ako aj na hnutie Sme rodina, má však vlastný názor známy novinár Eugen Korda. Ten na sociálnej sieti uviedol, že po prechode Borguľu zo Smeru do Sme rodina Kollára upozorňoval. “Ten Borguľa je toxický… dal som mu príklady… sľúbil, že to preverí… samozrejme, nič nepreveroval.… Borguľa, Pcolinský… a prídu aj ďalší…,” vyjadril prognózu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  FB/Eugen Korda, dennikn.sk, YT/TV NR SR, HNtelevízia │ Foto:  FB/Sme rodina