V pondelok vyhlásila polícia v Lučenci pátranie po nezvestnej 41-ročnej žene. Ide o Miriam Martišovú, ktorá bola podpredsedníčkou SaS v Poltári. Záhadné zmiznutie ženy okomentoval šokujúcimi slovami aj predseda strany Richard Sulík!

V pondelok došlo v Poltári k záhadnému zmiznutiu podpredsedníčky SaS Miriam Martišovej. 41-ročná okresná politička odišla podľa slov polície z domu okolo obeda na stretnutie do Komárna, no domov sa už nevrátila: „V pondelok (15.4.) okolo 12.00 hodine odišla z miesta bydliska na stretnutie do Komárna na motorovom vozidle Range Rover bielej farby, evidenčné čísla okresu Poltár. V čase o 18.23 hodine telefonovala svojmu príbuznému, že už ide domov a od uvedenej doby sa neozvala. Jej motorové vozidlo bolo nájdené v utorok (16.4.) ráno, približne kilometer za mestom Žiar nad Hronom v smere na Zvolen. Doposiaľ vykonaným pátraním, ako aj vykonanými previerkami, sa nezvestnú osobu nepodarilo vypátrať,“ znejú slová policajnej hovorkyne Márie Faltániovej, ktoré potvrdzujú, že sa záhadne stratila a našlo sa len jej auto.

Incident niektorým miestnym v Poltári pripomína podľa slov Plusky niekdajšie 6 rokov staré, záhadné stratenie Pavla Miku, ktorý pôsobil ako biely kôň vo viacerých firmách a dodnes sa nenašiel. Zo zmiznutia je vydesená aj političkina mama, ktorá má zlú predtuchu: „Prosím políciu, aby ju našla. Nevieme, čo sa mohlo stať. Boli sme aj na tom mieste, kde našli jej auto. Mám zlé tušenie a myslím si, že jej niekto ublížil,“ dodáva zronene a pridáva sa aj jej druh Vladimír: „Ja ju veľmi milujem a veľmi si želám, aby sa našla. Ona bola v nejakých firmách, ale ja som sa jej do toho nestaral, takže o tom nič viac neviem,“ priznal jej podnikateľské aktivity.

V poslednom období čelila Miriam z SaS aj verejnej kritike za svoj titul a zmenu mena. Istý muž mal zverejniť príspevok, v ktorom Miriam Martišovú podozrieva zo záhadnej zmeny priezviska, keďže sa pôvodne mala volať Vojenčiaková, a rovnako sa zamýšľa aj nad jej titulom MUDr., ktorý mala podľa svojich slov získať externým štúdiom na LF UK. Zdôraznil, že takáto možnosť štúdia daného oboru neexistuje. K danej veci sa vyjadril aj predseda strany Richard Sulík, ktorý Miriam naposledy videl pred dvomi týždňami v Bruseli: „Sme veľmi zarmútení z tejto správy. Povedala mi, že sa chce stretnúť so svojím právnikom, aby podnikli kroky proti človeku, ktorý ju tam dlhodobo hejtuje,“ potvrdil šokujúce správy pre Plusku.

Sulík priznal, že Miriam pred stratením čelila hejtom

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, RTVS