Polícia Slovenskej republiky od včera pátrala po 13-ročnom chlapcovi zo Šúroviec ktorý odišiel krátko po 15. hodine z domu s tým, že ide s kamarátom na bicykli na zmrzlinu. Chlapci sa však odišli kúpať na rieku Váh, pričom Mária strhol po 17:00 hod. prúd.

Ako uvádza polícia, kamaráti chlapca okamžite zalarmovali 39-ročného okoloidúceho i tiesňovú linku 112 a po chlapcovi sa začalo intenzívne pátranie. Množstvu dobrovoľníkov ani záchranným zložkám sa však Mária nepodarilo nájsť až do neskorého večera, a tak pátranie pokračovalo aj za pomoci vrtuľníka letky MV SR aj v utorok (8. júna).

Len pred okamihom informovala polícia, že prípad sa skončil tragicky a telo chlapca bolo nájdené približne 7 kilometrov od nešťastnej udalosti: “Polícia dnes, krátko po 8.30 h., zahájila opätovne pátraciu akciu po nezvestnom, 13-ročnom Máriovi zo Šúroviec. Krátko na to ohlásili pátrači, ktorí prepátravali vo vzduchu vrtuľníkom z letky MV SR, že chlapec bola nájdený bez známok života približne 7 km od nešťastnej udalosti, v časti zvanej Šintavské Bane.” 

Štátny orgán zároveň apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. “Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody. Týka sa to nielen neplavcov ale aj detí, ktoré vedia plávať.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR – Trnavský kraj