Uplynulú stredu zarmútili celé Slovensko mimoriadne tragédie, v dôsledku ktorých celkovo zahynulo 24 osôb. Okrem závažnej nehody autobusu v Nitrianskom kraji bojovali s nepriazňou osudu aj tri ženy, ktoré skonali v momente, kedy sa snažili pomôcť psíkom v revúckom zatopenom útulku.

Rodina, priatelia i všetci milovníci zvierat v týchto chvíľach oplakávajú tri statočné ženy, ktoré sa uplynulú stredu podujali pomôcť opusteným psom v Revúcej. Zvieratá umiestnené v kotercoch útulku by sa bez pomoci dobrovoľníkov utopili, nakoľko ich priamo ohrozovala stúpajúca voda. Aj keď kompetentní od rána žiadali o pomoc ľudí z celého Slovenska, ešte v poobedných hodinách prevážali do bezpečia posledných psíkov.

Osudná jazda, kedy ženy v osobnom vozidle zachraňovali tri opustené zvieratá, dopadla mimoriadne tragicky a okrem jednej labradorky nehodu nikto neprežil. Ako uviedla Petra Kováčiková z Policajného zboru v Banskej Bystrici, pátranie po nezvestných ženách z Revúcej bolo ukončené. Kým telo jednej z obetí bolo nájdené pár hodín po nešťastí, dopoludnia bolo v toku rieky Muránka nájdené telo druhej ženy. Následne krátko popoludní bolo v rieke nájdené aj vozidlo, v ktorom sa nachádzala tretia nezvestná osoba. Polícia tak potvrdila úmrtie Kataríny K., Zuzany K. ako aj Zdenky M., ktorých odchod spôsobil mimoriadnu bolesť ľudí z celého Slovenska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Policia